Pūkaina jaka, kuru vairs nevalkā, pārāk raupjš džemperis ar fliteriem, bērna bolero, kas vairs neder, un šalle ar noskrandušām malām – ko darīt ar šīm lietām?
Dažādi materiāli var būt arī ļoti efektīvi – kuram piemīt maiga struktūra, kuram raksti un krāsas, kuram spīdums un mirdzums. Tie visi var kļūt par Ziemassvētku rotājumiem.
Pildījumam var izmantot šūšanas atlikumus vai putuplasta bumbiņu.
Dekorēšanai noderēs lentes un pērlītes, fliteri un mirdzošas lodītes, no auduma strēmelītes savītas rozes un pat kāda poga.
Rīkojies šādi:
1. Izveido pildījuma bumbiņas no auduma atgriezumiem un maziem šūšanas atlikumiem. Lai to izdarītu, savāc visus atlikumus (ja iespējams, sabāz labu sauju ar tiem, piemēram, vecās zeķbiksēs vai zeķēs) un izveido bumbiņu, aptin to ar auduma strēmelēm un diegu vai dziju. Tiesa, bumbiņa nebūs perfekti apaļa un ar gludu virsmu, taču pūkainu un biezu materiālu pildīšanai ideāls rezultāts nemaz nav vajadzīgs. Šūšanas atlikumu un audumu atgriezumu vietā var izmantot arī cieši saburzītu papīru.
Ja apkārt liek gludu un plānu materiālu, pamatam labāk izmantot putuplasta bumbiņu.
2. Izgriez no auduma pietiekami lielu apli, apdiedz tā malu ar diegu, lai audumu varētu sakrokot, un savelc diegu tā, lai bumbiņa paliktu iekšpusē.
Apļa vietā var izgriezt arī sloksni, piemēram, no šalles, un sašūt to caurulē. Caurules malā iešuj diegu un ar tā palīdzību savelc vienu galu kopā. Ieliec bumbiņu iegūtajā pauniņā un pēc tam savelc otru galu kopā, izmantojot diegu, kas izšūts gar malu.
Piemēram, piedurknes kalpos jau par gatavām caurulēm. Vienkārši nogriez atbilstoša garuma gabalu, ievieto tajā bumbiņu un savelc galus kopā.
3. Ar auduma materiālu pārklāto bumbiņu dekorē ar lentītēm, pušķīšiem, pērlītēm un citām piemērotām lietām. Uzliec dekoratīvos elementus uz rotājuma, starp tiem piestiprinot piekaramo auklu.
Ja vieta, kur rota savilkta, ir pārāk labi redzama, aizsedz to ar, piemēram, lielu pogu. Pogu var iepriekš apvilkt ar audumu.
4. Izmanto pēc iespējas vairāk materiālu. Arī no cepuru pušķiem var izgatavot rotas!
5. Ja materiālu labā un kreisā puse atšķiras, piemēram, jakai ar fliteriem, bumbiņas pārsegšanā izmanto to kā efektu. Tādā veidā no vienas lietas var iegūt vairākus dažādus materiālus, rodot iespēju izveidot unikālas rotas.
Drosmi radošajās izpausmēs un jauku darbošanos!